• 18 października 2024
  • Imieniny:  Juliana, Lukasza

We wtorek 9 lipca oddano do użytku odbudowane dwa mosty w ciągu drogi powiatowej 1464K, relacji Bobowa-Brzana.

Odbudowa mostów została zrealizowana z dofinansowaniem w ramach Programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych – edycja II.
Całkowita wartość inwestycji wyniosła 4 986 576,74 zł, w tym przyznane dofinansowanie: 4 505 454,90 zł.

Odbudowa pierwszego mostu rozpoczęła się w marcu 2023 r. i zakończyła w październiku 2023 r. Natomiast odbudowę drugiego rozpoczęto w listopadzie 2023 r., a jej finisz przypadł na czerwiec 2024 r. Inwestycja polegała na rozbiórce dwóch obiektów mostowych stalowych o konstrukcji drewnianej i ich odbudowie. Obejmowała również odbudowę dojazdów do mostów, wykonanie obrukowania stożków, koszy siatkowo-kamiennych na prawym i lewym brzegu potoku oraz wykonanie elementów zabezpieczających ruch pieszych.

Uroczystego otwarcia dokonali: Starosta Gorlicki Mirosław Waląg, Wicestarosta Marcin Krzemiński wraz z Członkiem Zarządu Powiatu Gorlickiego Krzysztofem Flądro oraz Burmistrz Bobowej Marcin Wąs. Obecni byli również Prezes Zarządu, Dyrektor Naczelny PDM GODROM sp. z o.o. Piotr Kocur i Wiceprezes Dyrektor Techniczny Marek Pyznar oraz Kierownik Budowy Mateusz Podolski.

Uroczystośc prowadził Rafał Wojna, Dyrektor Powiatowego Zarządu Drogowego.

- To wydarzenie ma ogromne znaczenie dla całej społeczności gminy Bobowa i odwiedzających ją turystów. Most to nie tylko konstrukcja z betonu i stali. To symbol łączności, współpracy i postępu. Nowe mosty w Brzanie stanowią dowód na to, że wspólnie potrafimy osiągać wielkie cele, które przyczyniają się do rozwoju naszej okolicy oraz poprawy jakości życia mieszkańców.  Dziękuję władzom Gminy Bobowa, inżynierom, projektantom oraz wszystkim pracownikom, którzy ciężko pracowali, by ten most mógł powstać. Ich zaangażowanie, profesjonalizm i poświęcenie są nieocenione – komentuje starosta Mirosław Waląg.

- Oba mosty w Brzanie to inwestycja, która przyniesie liczne korzyści. Poprawi bezpieczeństwo i komfort podróżowania, skróci czas dojazdu do pracy, szkoły i innych miejsc, a także ułatwi komunikację między miejscowościami. Ten most to nasze wspólne osiągnięcie. To dowód na to, że razem możemy wiele zdziałać. Mam nadzieję, że będzie on służył wszystkim przez wiele lat, będąc symbolem postępu i wspólnoty – dodaje wicestarosta Marcin Krzemiński.

Free Joomla Lightbox Gallery