• 20 września 2024
  • Imieniny:  Filipiny, Eustachego, Euzebii

Pomoc dla Ukrainy

14 kwietnia 2023 r. w Kinie "Farys" w Bieczu odbył się I Powiatowy Konkurs Poezji Śpiewanej i Piosenki Autorskiej, zorganizowany przez Zespół Szkół Zawodowych im. św. Jadwigi Królowej w Bieczu we współpracy ze Starostwem Powiatowym i Młodzieżowym Domem Kultury w Gorlicach. Konkurs odbył się pod patronatem Starosty Gorlickiego Marii Gubały.

Gości i uczestników powitał Adam Niziołek, dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych. W składzie komisji konkursowej zasiedli: Tomasz Kubala, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Gorlicach, Adam Honc, multiinstrumentalista, nauczyciel muzyki, Mateusz Matusik, akustyk w Bieckim Centrum Kultury.

W konkursie wzieli udział:
🎤 Moniak Stawiarz (ZST Gorlice) -utwory: Jacek Kaczmarski  - "Mury", Céline Dion - "My Heart Will Go On"

🎤 Jakub Jędrzejewski  (ZSE Gorlice) - utwory: Jacek Kaczmarski  - "Mury", Wojciech Bellon - "Pieśń Łagodnych";

🎤 Sandra Piekarz , Karolina Orłowska, Weronika Pękala (ZSO Bobowa) - utwory: "Nie mogę spać", Sanah - "Hymn" (J. Słowacki);

🎤 Gabriela Kucharska (LO BIECZ)  - utwory: "Dęby", Stare Dobre Małżeństwo - "Dokąd idziesz - do słońca";

🎤 Ernest Orlewski (LO BIECZ) - utwory: "Starość Piotra Wysockiego", "Powrót";

🎤 Marcin Guzik, Jakub Filipiak (ZSZ BIECZ) - utwory: Jacek Kaczmarski  - "Mury", Marek Grechuta - "Nie dokazuj".

Po krótkiej przerwie komisja konkursowa ogłosiła wyniki.
🥇 I miejsce zajęła Sandra Piekarz z ZSO w Bobowej,

🥈 II - Monika Stawiarz z ZST Gorlice,

🥉 III - ex aequo Jakub Jędrzejewski z ZSE w Gorlicach i Marcin Guzik z ZSZ w Bieczu.

Młodzi wykonawcy zostali nagrodzeni książkami i płytami CD z wyborem utworów Jacka Kaczmarskiego oraz pamiątkowymi dyplomami.

W podsumowaniu starosta wyraziła uznanie dla młodych artystów i zapowiedziała kolejną edycję, zachęcając jednocześnie uczestników do popularyzacji konkursu. Na zakończenie dyrektor ZSZ w Bieczu podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do zrealizowania przedsięwzięcia.

Foto ZSZ w Bieczu

Free Joomla Lightbox Gallery