• 19 września 2024
  • Imieniny:  Januarego, Konstancji, Teodora

Pomoc dla Ukrainy

Nad zalewem w Klimkówce roboty przy budowie ścieżek mają się ku końcowi. Ścieżki latem będą służyć pieszym i rowerzystom, a zimą narciarzom biegaczom. Inwestycja cieszy się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców i turystów.

W nadklimkowski krajobraz wpisują się budowane wzdłuż brzegu zalewu, ścieżki rekreacyjne. W ramach realizowanego projektu powstanie 4,3 km ścieżek o szerokości 2,5 m, miejsca odpoczynku, mosty i przepusty od stanicy wodnej (połączenie z częścią realizowaną przez gminę Ropa) do centrum Uścia Gorlickiego. Inwestycja już cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, zarówno pieszych jak i miłośników dwóch kółek.

Powiat Gorlicki niebawem przystąpi do kolejnego etapu inwestycji w postaci zagospodarowania odcinka czynnego osuwiska dzielącego odcinki ścieżki.

Tematyka rozbudowy szlaków i ścieżek pieszo-rowerowych jest bardzo popularna i trend ten przybiera wciąż na sile. Gminy Ropa i Gorlice rozwijają własne odcinki ścieżki pomiędzy Gorlicami, poprzez Szymbark do Ropy.

Kierunek budowy ścieżek jest jak najbardziej słuszny, oczekiwany zarówno przez mieszkańców jak i turystów odwiedzających urokliwą ziemię gorlicką - mówi Starosta Gorlicki Maria Gubała. Jeszcze nie tak dawno wszystko było w sferze planów, a dziś możemy cieszyć oczy postępem prac. Dzięki zagospodarowaniu terenu i powstaniu ścieżki Klimkówka stanie się atrakcyjnym produktem turystycznym, a co za tym idzie wzbogacona zostanie oferta rekreacyjna powiatu gorlickiego. Pomyślano także o małej architekturze turystycznej w postaci stojaków i wiat rowerowych oraz ławek i tablic informacyjnych - podkreśla na zakończenie.

Wartość zadania  3.496.000,00 zł, dofinansowanie ze środków UE w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020 wynosi ok. 2.640 000,00 zł.

„Projekt realizowany w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – Regionalny Program Operacyjny Województwa Małopolskiego 2014 – 2020”.

Free Joomla Lightbox Gallery