• 11 sierpnia 2020
  • Imieniny:  Klary, Zuzanny, Lecha

21 lipca 2020 roku na placu przy budynku Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach odbyła się uroczysta zbiórka związana z obchodami Święta Policji. Uroczystość połączona była z jubileuszem 95. rocznicy powołania Policji Kobiecej. Z uwagi na panujący stan pandemii, tegoroczne obchody były skromne i odbyły się wyłącznie w gronie policyjnym i bez udziału gości. Uroczystość poprzedziła Msza Święta w intencji gorlickich policjantów i ich rodzin, która odbyła się w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Gorlicach.

Tegoroczne Święto Policji w Gorlicach odbyło się w szczególnych okolicznościach, okolicznościach, na które nie mieliśmy żadnego wpływu, a które wpływają na niemal każdą sferę naszego życia, w tym życia zawodowego. Wirus Sars-CoV-2, bo o nim mowa, i stan pandemii z nim związany sprawiły, że po raz pierwszy od bardzo dawna Święto Policji obchodzone było w tak skromnej formie. Nie był to jednak powód, by uroczystość ta utraciła swoje prawdziwe znaczenie. Mimo licznych obostrzeń i przeciwności policjanci nadali jej charakter święta – święta gorlickiej Policji.

W bieżącym roku zmuszeni zostaliśmy do zminimalizowania uczestnictwa gości, którzy corocznie uświetniali tę uroczystość swoją obecnością – parlamentarzystów, samorządowców, przedstawicieli współpracujących z nami służb, inspekcji i straży, fundacji, czy stowarzyszeń. Nieobecni byli także członkowie policyjnych rodzin i mieszkańcy naszego powiatu. Była to decyzja trudna, jednak konieczna.

W uroczystej zbiórce uczestniczyli awansowani funkcjonariusze oraz kadra kierownicza KPP w Gorlicach z Panią podinsp. Dorotą Tokarz – Komendantem Powiatowym Policji w Gorlicach na czele.

W okolicznościowym przemówieniu Komendant Powiatowy Policji w Gorlicach podziękowała za zaangażowanie i współpracę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu gorlickiego. W słowach skierowanych do policjantów i pracowników cywilnych komendy podziękowała także za rzetelną i sumienną służbę i pracę. Życzyła zebranym i ich rodzinom wszelkiej pomyślności w życiu zawodowym i osobistym.

Następne wręczone zostały rozkazy personalne o mianowaniu na wyższe stopnie służbowe. W bieżącym roku 38 policjantów Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach otrzymało awanse na wyższe stopnie służbowe w Policji.

Mianowanie na wyższy stopień służbowy to przede wszystkim forma wyróżnienia danego funkcjonariusza oraz podziękowania za sumienną i rzetelną służbę. Awansowani policjanci reprezentowali wiele rodzajów policyjnych służb – od policjantów służby patrolowej, dzielnicowych, policjantów ruchu drogowego po policjantów służby dochodzeniowo-śledczej i kryminalnej. Każda i Każdy z nich stanowi ogniwo łańcucha służącego zapewnieniu bezpieczeństwa i porządku publicznego. Działalność każdego policjanta jest niezwykle ważna i stanowi o sile całej formacji.

Wszystkim awansowanym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów zawodowych i pomyślności w życiu osobistym.

Źródło KPP w Gorlicach
 

POWIAT GORLICKI TO:

110000 MIESZKAŃCÓW
996 KM2 POWIERZCHNI
37 PROJEKTÓW EU
STAROSTWO POWIATOWE W GORLICACH

ul. Biecka 3, 38-300 Gorlice
woj. małopolskie
www.powiatgorlicki.pl
tel.: (018) 353 53 80
fax: (018) 353 75 45
starostwo@powiatgorlicki.pl

Godziny pracy:

Poniedziałek - piątek 7.30 - 15.30

GORLICE

49°39'44.9"N 21°09'39.4"E