• 15 lipca 2020
  • Imieniny:  Henryka, Wlodzimierza, Dawida

Dzisiaj, po kilku miesiącach zdalnej nauki, uczniowie oficjalnie rozpoczynają wakacje. W Zespole Szkół Zawodowych im. K. Pułaskiego w Gorlicach zorganizowano kameralną uroczystość wręczenia świadectw.

Dobiegł końca kolejny rok wytężonej pracy, biegu po wiedzę i nowe umiejętności. Nareszcie długo oczekiwane wakacje, czas zasłużonego odpoczynku. Letnia kanikuła, podobnie ja ostatnie miesiące, będzie uzależniona od rozwoju sytuacji w zakresie zagrożenia koronawirusem.

W Zespole Szkół Zawodowych im. K. Pułaskiego tegoroczne zakończenie roku szkolnego różniło się od tych, które pamiętamy. Bez oprawy muzycznej, bez tłumów, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Najlepszym uczniom wręczone zostały nagrody za osiągnięcia w nauce i sukcesy sportowe.
Wręczone zostały również stypendia ustanowione przez Zarząd Powiatu Gorlickiego. Otrzymali je z rąk Starosty Gorlickiego Marii Gubały, laureaci etapu centralnego Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia” - Przemysław Lisowiec i Wojciech Wojnar.

Nagrody są ważne, ale warto pamiętać, że najważniejsza jest wiedza, satysfakcja i zadowolenie – mówiła podczas wystąpienia starosta. - Certyfikaty, które otrzymaliście są dowodem na to, że sukces odnoszą ci, którzy biorą na siebie odpowiedzialność za własne kształcenie i potrafią się uczyć.  Musimy wszyscy pamiętać o tym, że kluczem do sukcesu jest „mistrz nauczyciel”, jego wiedza i entuzjazm.

Starosta dziękowała nauczycielom, którzy przygotowywali młodzież do egzaminów i konkursów - Gratuluję i dziękuję Państwu za pomoc w rozwijaniu talentów młodych ludzi, ich pasji i umiejętności.

Starosta złożyła także życzenia wielu sukcesów i zadowolenia z realizacji zadań edukacyjnych dyrekcji i całemu gronu pedagogicznemu - Dziękując wszystkim za wysiłek i współpracę, życzę absolwentom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły, by nadchodzące wakacje były spokojne, pełne radosnych, niezapomnianych wrażeń i przede wszystkim bezpieczne – dodała na zakończenie.

Free Joomla Lightbox Gallery

POWIAT GORLICKI TO: