• 11 lipca 2020
  • Imieniny:  Olgi, Kaliny, Benedykta

Branżowa Szkoła I Stopnia nr 2 w Zespole Szkół Technicznych im. W. Pola w Gorlicach otrzymała wyróżnienie i nagrodę w ogólnopolskim konkursie „Szkoła dla pracodawców – pracodawcy dla szkoły” zorganizowanym przez Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie.

Głównym założeniem konkursu jest promowanie dobrych praktyk w zakresie współpracy szkół zawodowych z pracodawcami. Jak podkreśla organizator konkursu - Ośrodek Rozwoju Edukacji - stworzenie nowoczesnej szkoły zawodowej i przygotowanie przyszłego absolwenta do mobilności oraz elastycznego funkcjonowania na dynamicznie zmieniającym się rynku pracy powinno stać się wspólnym celem szkół i pracodawców.

W ramach konkursu szkoła zaprezentowała wspólne działania podejmowane z Firmą Severt Polska Sp. z.o.o. Dotyczyły one m.in. realizacji praktyk i staży zawodowych u pracodawców, szkoleń przeprowadzanych dla nauczycieli i uczniów szkoły, wycieczek zawodoznawczych, organizacji wspólnych wyjazdów do szkół podstawowych i wspólna promocja zawodów potrzebnych na rynku pracy.

W dniu 06 lutego 2020 r. w Warszawie odbyła się uroczysta gala  VI edycji konkursu „Szkoła dla pracodawców – pracodawcy dla szkoły”. Spotkanie otworzyła Marzenna Habib- Dyrektor Ośrodka Rozwoju Edukacji, która podziękowała wszystkim uczestnikom za obecność, podkreślając dużą rolę pracodawców w systemie kształcenia zawodowego oraz pogratulowała szkołom i pracodawcom za pomysłowość i zaangażowanie na rzecz edukacji. Zwieńczeniem spotkania było wręczenie statuetek i pamiątkowych dyplomów laureatom VI edycji konkursu „Szkoła dla pracodawców-pracodawcy dla szkoły”. Z rąk Dyrektor ORE, w obecności Mazowieckiego Wicekuratora Oświaty, a także przedstawiciela Ministerstwa Edukacji Narodowej, wyróżnienie odebrała Dyrektor Szkoły Renata Stępień.                           
Po uroczystym wręczeniu statuetek dyrektor ZST w Gorlicach, w krótkiej prezentacji przedstawiła przykłady współpracy szkoły z firmą, dziękując jednocześnie wszystkim pracodawcom, którzy wspierają i współpracują ze szkołą.

Zdjęcia ZST w Gorlicach

Free Joomla Lightbox Gallery

POWIAT GORLICKI TO:

110000 MIESZKAŃCÓW
996 KM2 POWIERZCHNI
37 PROJEKTÓW EU
STAROSTWO POWIATOWE W GORLICACH

ul. Biecka 3, 38-300 Gorlice
woj. małopolskie
www.powiatgorlicki.pl
tel.: (018) 353 53 80
fax: (018) 353 75 45
starostwo@powiatgorlicki.pl

Godziny pracy:

Poniedziałek - piątek 7.30 - 15.30

GORLICE

49°39'44.9"N 21°09'39.4"E