• Imieniny:  Anieli, Kwiryna, Leonarda

17 stycznia br. o godz. 18.00 w Dworze Karwacjanów odbędzie się spotkanie z Romanem Frodymą.

Roman Frodyma –  zasłużony działacz PTTK, przewodnik beskidzki, pilot wycieczek, honorowy przodownik GOT, badacz historii. Prowadzi działania na rzecz ratowania zapomnianych miejsc spoczynku żołnierzy  I wojny światowej na terenie dawnej Galicji. Opracowując monografie cmentarzy wojennych, zgromadził wielką dokumentację o obiektach z czasów I wojny światowej na terenie Polski południowej. Za swoją działalność został odznaczony w Wiedniu Złotym Krzyżem Honorowym Austriackiego Czarnego Krzyża i polskimi medalami Komisji Opieki nad Miejscami Pamięci Narodowej. Jest autorem publikacji  pt. "Cmentarze wojenne. Okręgi Gorlice – Łużna – Pilzno", którą zaprezentuje podczas spotkania w Dworze Karwacjanów w Gorlicach. W trakcie prelekcji można będzie nabyć w promocyjnej cenie egzemplarz ostatniej publikacji Romana Frodymy.

POWIAT GORLICKI TO:

Feature image 110000 MIESZKAŃCÓW